Kaip atsikratyti nereikalingais elektriniais prietaisais? - Atliekos.lt

Naujienos

2018 16 lapkričio

Kaip atsikratyti nereikalingais elektriniais prietaisais?

Vis atsakingiau į atliekų rūšiavimą žiūrintys gyventojai kartais dar susiduria su dilema, kaip nekenkiant gamtai ir aplinkai atsikratyti sugedusiu šaldytuvu ar skalbimo mašina. Atliekų tvarkytojai primena, kaip teisingai išmesti elektronines atliekas.

 

Atskirai apie elektroninių atliekų rūšiavimą tenka kalbėti todėl, kad šios atliekos neretai gaminamos panaudojant pavojingas medžiagas, kurios patekusios į gamtą gali ją užteršti ir turėti neigiamos įtakos žmogaus sveikatai. Elektros ir elektroninės įrangos atliekoms priskiriami visi prietaisai, kuriems reikalingas elektros tinklas, baterijos ar elektromagnetiniai laukai. Todėl į šią kategoriją patenka ne tik minėti šaldytuvai ar skalbimo mašinos, bet ir kompiuterinė technika, smulkūs buities prietaisai kaip lygintuvai, virduliai, šviestuvai ar net žaislai.

<…>

Aplinkos apsaugos instituto direktorius Alfredas Skinulis pasidžiaugė, kad Lietuvoje turime jau gana gerai išplėtotą infrastruktūrą elektronikos atliekoms priimti, o gyventojams lengvai prieinami būdai teisingai atsikratyti šiais nereikalingais daiktais.

 

„Tačiau atliekų surinkimas ir sutvarkymas – tai ne tik infrastruktūros sukūrimas, bet ir užduočių įvykdymas, kurias numato ES direktyva ir nustato kiekviena bendrijos valstybė“, – pridėjo jis.

 

Skaitykite daugiau: www.delfi.lt