Mes rūšiuojam. Vasara - Atliekos.lt

Projektas
„MES RŪŠIUOJAM. VASARA“

Siekdami plėsti ir gerinti atliekų rūšiavimą, mažinti aplinkos taršą, skatinti visus Lietuvos gyventojus tinkamai tvarkyti atliekas projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai bendradarbiaudami su partneriais organizuoja aplinkosauginį projektą „Mes rūšiuojam. Vasara“. Projekto metu bus renkamos buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos. Projektu siekiama užtikrinti, kad gyventojai atliekas galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų, taip plėsti buitinės technikos ir elektronikos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimo tinklą. Projekte gali dalyvauti visų Lietuvos savivaldybių gyventojai.

 

Organizatoriai bendradarbiaudami su visomis Lietuvos savivaldybėmis buria bendruomenes atstovaujančius, atsakingus ir veiklius gyventojus – „Mes rūšiuojam“ Ambasadorius (projekto „Mes rūšiuojam“ savanorius visoje Lietuvoje), kurie padedant Projekto koordinatoriams visus metus organizuoja elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų atliekų rūšiavimą ir surinkimą bendruomenėse. Atliekas iš bendruomenių surinks UAB „Atliekų tvarkymo centras“. Pasibaigus Projekto aktyviam etapui organizatoriai suskaičiuoja bendruomenių sukauptus taškus, pagal surinktus atliekų kiekius, už kuriuos iš Projekto partnerių Ambasadoriai ir bendruomenės galės įsigyti prekių ir paslaugų.

 

Taškai, už surinktas Atliekas, skiriami tokia tvarka (vieno taško vertė yra vienas euras):

  • Buitinės technikos ir elektronikos atliekos, išskyrus kineskopinius monitorius ir televizorius – 90 taškų už vieną toną;
  • Kineskopinių monitorių ir televizorių atliekos – 30 taškų už vieną toną;
  • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos – 600 taškų už vieną toną.

*surinkus 5 ir daugiau tonų elektronikos atliekų, papildomai Ambasadoriui  skiriama po 30 taškų už toną; surinkus 100 kg ir daugiau nešiojamųjų baterijų atliekų, Ambasadoriui papildomai skiriama 30 taškų už toną.