Statybų aikštelėse – medžiagos iš atliekų - Atliekos.lt

Naujienos

2019 5 vasario

Statybų aikštelėse – medžiagos iš atliekų

Statybų sektorius sunaudoja kone 40 proc. visos pasaulio energijos ir sugeneruoja maždaug 30 proc. visų atliekų. Tačiau pasistatyti namą – kiekvieno lietuvio svajonė. Ar statybinės medžiagos gali padėti sumažinti atliekų kiekį ir būti saugios mus supančiai aplinkai? Pasirodo, gali! Tuo rūpinasi ir lietuviai mokslininkai.

 

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Statybinių medžiagų instituto direktorius dr. Rimvydas Stonys patvirtina – lietuvių mokslininkai laboratorijose ieško būdų, kaip įvairios atliekos, dūlančios sąvartynuose ir didinančios taršą – plastikas, popierius, komunalinių ir medicininių atliekų bei biokuro deginimo pelenai, šlakai – galėtų pasitarnauti kuriant statybines medžiagas.

 

Verslininkai, anot pašnekovo, noriai investuoja į mokslinius tyrimus, kurių tikslas gamybos procese susidarančias atliekas panaudoti pakartotinai, užuot jas kaupus ar gabenus į sąvartynus.

<….>

Aplinkos apsaugos instituto vadovas Alfredas Skinulis atkreipė dėmesį, jog pasaulyje kasmet susidaro mažiausiai 1,3 mlrd. tonų įvairių atliekų, iš kurių perdirbama tik nedidelė dalis. Ir nors šiuolaikinėje vartotojiškoje visuomenėje visiškai atliekų išvengti neįmanoma – vis aktyviau ieškoma naujų galimybių, kaip jų kuo daugiau perdirbti ar pakartotinai panaudoti, bet ne kaupti sąvartynuose.

 

„Dauguma statybinių atliekų yra inertiškos ir perdirbamos. Pavyzdžiui, iš statybinio betono, plytų ir kitų statybinių konstrukcijų galima gauti įvairių frakcijų skaldą, naudojamą keliams remontuoti, o statybinio stiklo atliekas panaudoti stiklo gamybai. Plačiai paplitęs metalo gaminių perdirbimas“, – komentavo pašnekovas.

 

Skaitykite daugiau: www.lrytas.lt