Žinodami šiuos ženklus, kitaip žiūrėsite į pakuotes parduotuvėje - Atliekos.lt

Naujienos

2018 12 birželio

Žinodami šiuos ženklus, kitaip žiūrėsite į pakuotes parduotuvėje

Karštą vasaros dieną suvalgę ledų ant jų pakuotės galite atrasti ne tik suvartotų kalorijų kiekį, bet ir bent vieną, ne visada aiškų simbolį – pakuotės ženklą. Kam reikalingi pakuočių ženklai, ką pastarieji reiškia ir ar gali jie mums padėti tapti labiau draugiškais aplinkai?

 

Aplinkos apsaugos instituto direktorius Alfredas Skinulis tikina, jog pakuotės ženklinamos tam, kad būtų aišku, iš ko jos yra pagamintos: „Tai svarbu visai grandinei – tiek gamintojui, importuotojui, platintojui, tiek ir vartotojui. Žinoti, iš ko pakuotė yra pagaminta, kokia medžiaga dominuoja, taip pat svarbu ir dėl to, kad taip galima atsisakyti aplinkai nedraugiškų pakuočių, ypač, kai šiuo metu suaktyvėjo pakuočių atsisakymo ir atliekų vengimo tendencijos.“

 

Pašnekovo teigimu, gamintojams ir importuotojams galioja reikalavimas pateikus į vidinę rinką pakuotę finansuoti pakuočių atliekų sutvarkymą pagal rūšį – kuo pakuotė taršesnė, tuo turima daugiau sumokėti tam, kad jos atliekos būtų sutvarkytos. „Tiek Pakuočių (Europos Sąjungos – DELFI) direktyvoje, tiek Pakuočių atliekų tvarkymo įstatyme yra numatyta, kad jei pakuotės dydis leidžia, pakuotę reiktų paženklinti. Pavyzdžiui, pirminės pakuotės, tokios kaip saldainio popierėlis, paženklinti neįmanoma, todėl reiktų ženklinti antrinę pakuotę – visą pakelį“, – teigia A. Skinulis.

Skaitykite daugiau: www.delfi.lt