50 traukinio vagonų kapinių žvakių

Naujienos

2021 3 lapkričio

50 traukinio vagonų kapinių žvakių

Po Vėlinių, kai visi skubame aplankyti artimųjų kapų, paliekame tūkstančius žvakių ir kitų atliekų. Šiomis dienomis iš kapinių išvežama kelis, o kartais ir 10 kartų daugiau šiukšlių. Manoma, kad per metus kapinėse paliekame tiek žvakių, kad joms gabenti reikėtų 50 traukinio vagonų.

 

50 traukinio vagonų. Maždaug tiek žvakių per metus turėtų būti surenkama iš Lietuvos kapinių, sako „Lapkričio 2-osios draugijos“ pirmininkas Valdas Kaminskas. Nors tikslių duomenų apie kapinių šiukšlių mastus Lietuvoje nėra, draugija remiasi Slovėnijos patirtimi. Į kapines per metus slovėnai atneša 2 700 tonų vien stiklo atliekų – stiklinių žvakių gaubtų.

 

„Mes manome, kad Lietuvoje, greičiausiai, nebūtų mažesnis kiekis. Vadinasi, pervežti tokiam kiekiui reikalingas apie 50 traukinio vagonų sąstatas. Tai – vien stiklui, jau nekalbame apie plastiką“, – portalui LRT.lt pasakoja V. Kaminskas.

 

Jam antrina ir Aplinkos apsaugos instituto ekspertė Viktorija Račkauskaitė – nors tikslių skaičių nėra, kapinių tvarkymo įmonės pastebi, kad nuo spalio pabaigos iki lapkričio pradžios kapinių atliekų padaugėja keturis kartus.

 

„Tai yra milžiniški skaičiai, žvakių išmetama milijonai. Didelis minusas, kad didžioji dalis žvakių yra neperdirbama“, – sako V. Račkauskaitė.

 

<….>

 

Daugiau apie tai skaitykite: https://bit.ly/3mF4ttG