Į konteinerį mesti senų drabužių negalima: kaip jų atsikratyti - Atliekos.lt

Naujienos

2018 30 spalio

Į konteinerį mesti senų drabužių negalima: kaip jų atsikratyti

Pridėkite ranką prie širdies ir atsakykite: ar visi jūsų perkami ir spintoje kabantys drabužiai sulaukia savo „žvaigždžių valandos“, t. y. ar neatsirastų ten užsigulėjusių marškinių ar sijono, kuriuos nusipirkę(nes buvo išpardavimas, nes buvo įdomus kirpimas, nes anuomet jie buvo labai madingi) net neapsivilkote ar dėvėjote vos keletą kartų.

Taigi, tekstilės atliekų likimas gali būti trejopas: jos keliauja į sąvartyną, atiduodamos labdarai, perleidžiamos kitiems savininkams arba yra rūšiuojamos, perdirbamos ir prikeliamos naujam gyvenimui. Beje, tekstilės atliekos – tai ne vien drabužiai. Tai ir avalynė, patalynė, antklodės, užuolaidos, minkšti (pliušiniai, medžiaginiai) žaislai ir kitos tekstilės gaminių atliekos. Ar jos bus prikeltos antram gyvenimui, visų pirma priklauso nuo vartotojų sąmoningumo. O kokia situacija Lietuvoje?

<…..>

„Konteineriai neretai būna perpildyti ar toli nuo namų, todėl gyventojams nepatogu tekstilės atliekas rūšiuoti. Taigi, turime labai mažą rinką ir savivaldybės skiria per mažai dėmesio ir investicijų infrastruktūrai sukurti. Dėl šių priežasčių daug tekstilės atliekų kartu su komunalinėmis atliekomis tiesiog keliauja į sąvartynus arba yra sudeginamos“, – sako Aplinkos apsaugos instituto direktorius Alfredas Skinulis.

Skaitykite daugiau: www.delfi.lt