Mažiau automobilių gatvėse švaresnei aplinkai - Atliekos.lt

Naujienos

2019 8 kovo

Mažiau automobilių gatvėse švaresnei aplinkai

Užsienio valstybės, užuot tiesusios naujus kelius, įrengdamos vis daugiau automobilių stovėjimo aikštelių, renkasi kitą kelią – investuoja į viešojo transporto kokybę, greitį, patogumą ir prieinamumą. Lietuviai taip pat vis dažniau persėda į viešąjį transportą – ne tik įvertinę ekonomiją, bet ir tausodami aplinką. Viešasis transportas laimi prieš automobilius Aplinkos apsaugos instituto vadovas Alfredas Skinulis patvirtina – transporto priemonės, varomos benzinu ar dyzeliu – pagrindinis oro taršos šaltinis miestuose.

 

Degimo variklis skleidžia į aplinką daug toksiškų medžiagų (azoto oksidą, anglies monoksidą, anglies dioksidą, kietąsias daleles, sieros dioksidą, šviną ir kt.), o tai blogina oro kokybę, kelia pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai.

 

„Skatinimas naudotis viešuoju transportu – būdas ne tik sumažinti eismo spūstis, bet ir oro taršą, taupyti gamtos išteklius. Dėl to viešasis transportas (autobusas, troleibusas, traukinys ar tramvajus), ypač varomas elektra, tampa puikia alternatyva asmeniniam automobiliui“, – neabejoja specialistas.

 

Skaitykite daugiau: www.lrytas.lt