Specialistai perspėja: šie namų baldai kelia rimtą pavojų sveikatai - Atliekos.lt

Naujienos

2017 20 gruodžio

Specialistai perspėja: šie namų baldai kelia rimtą pavojų sveikatai

Daug kalbama apie sveikos mitybos ir aktyvios gyvensenos svarbą, tačiau retai susimąstome, kaip sveikatą žaloja mus supanti aplinka. Beveik visų pramonės įmonių veikla yra susijusi su cheminėmis medžiagomis ar preparatais, kurie naudojamos kaip žaliava ar pagalbinė priemonė gamyboje. Ne išimtis ir baldai, kurių apstu kiekvieno namuose.

<…..>

Aplinkos apsaugos instituto vadovas Alfredas Skinulis komentuoja, kad Europos Sąjungos (ES) nuostatose yra griežti visiems galiojantys reikalavimai dėl baldų gamyboje naudojamų medžiagų ir galimos jų taršos.

„Žinoma, pasitaiko atvejų, kai Lietuvoje baldai gaminami garažuose ir nelegaliai, o jų gamyboje, siekiant mažesnių gamybos sąnaudų, gali būti naudojamos nesaugios ir aplinkai bei sveikatai kenkiančios medžiagos. Todėl renkantis baldą patarčiau skirti daugiau laiko išsiaiškinant, kas ir kur jį pagamino. Nesidrovėkite paklausti gamintojo sertifikatų ar daugiau informacijos apie baldų gamyboje naudojamas medžiagas“, – ragina Alfredas Skinulis.

Vis dėlto, anot aplinkos apsaugos instituto direktoriaus, šiais laikais gamintojai saugo savo vardą ir siekia būti socialiai atsakingais. Pavyzdžiui, 49-iose pasaulio šalyse parduotuves turintis Švedijos koncernas „Ikea“ vadovaujasi filosofija gaminti baldus ne tik mažesnėmis sąnaudomis, bet ir baldų gamyboje naudoti ekologiškesnes medžiagas.

Visą straipsnį galite rasti www.tv3.lt