Atliekų surinkimo aikštelės - Atliekos.lt

Vilniaus rajono gyventojai didelių gabaritų atliekas turi atskirti nuo mišrių komunalinių atliekų, draudžiama jas palikti šalia komunalinių atliekų konteinerių. Tokias atliekas gyventojai turi pristatyti į didelio gabarito atliekų surinkimo aikšteles. Taip pat du kartus per metus (pavasarį ir rudenį) yra organizuojamas šių atliekų nemokamas surinkimas iš gyventojų apvažiavimo būdu pagal iš anksto viešai vietinėje spaudoje ir Vilniaus rajono savivaldybės internetinėje svetainėje skelbiamą grafiką.

Vilniaus rajone esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse iš gyventojų priimamos stambios atliekos (baldai, tekstilės gaminiai, buitinė technika, lengvųjų automobilių padangos), taip pat statybines ir griovimo atliekos (butų remonto ir sodybų tvarkymo atliekos), perdirbimui į antrines žaliavas tinkamos atliekos (stiklas, plastmasės, metalai, makulatūra), buityje susidarančios pavojingos atliekos (buitinės chemijos gaminiai, dažų, lakų ir apdailos medžiagų atliekos, lengvųjų automobilių akumuliatoriai, tepalai). Visų priimamų atliekų sąrašas pateiktas čia.

Vilniaus rajono didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelėse taikomi tam tikri priimamų atliekų kiekų ribojimai:
– langų rėmai be stiklų (5 vnt.);
– langų duženos, spalvotas stiklas (langų stiklas su plėvele ir veidrodžiai nepriimami) (40 kg);
– buitinė technika (televizoriai, kompiuteriai, mikrobangų krosnelės ir t.t.) (2vnt);
– plastikas (automobilių dalių nepriimamas) (20 kg);
– mediena, išardyti baldai (250 kg);
– tekstilės atliekos (kilimai, kiliminė danga, rūbai) (50 kg);
– statybinės izoliacinės medžiagos (putų polistirolas, akmens vata, gipso kartonas) (1mᶾ);
– lempos turinčios gyvsidabrio (10 vnt.);
– gyvsidabrio termometrai (3 vnt.);
– popierius (30 kg);
– pavojingos atliekos (dažai, lakai, tirpikliai, tepalai, aerozoliniai flakonai ir t.t.) (10 kg);
– naudotos lengvojo automobilio padangos (4 vnt.);
– statybinės atliekos (betonas, plytos, keramika) (250 kg).

Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės atliekas iš gyventojų surenka nemokamai. Gyventojas pristatydamas atliekas turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, bei nurodyti tikslią gyvenamąją vietą. Nepateikus šių duomenų atliekos į UAB „VAATC“ eksploatuojamas aikšteles nebus priimamos surinkimo aikšteles.

Iš juridinių asmenų didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelėse jokios atliekos nepriimamos.

Atliekų priėmimo taisyklės

Vienas gyventojas į aikštelę per vieną kartą, nemokamai gali pristatyti tiek atliekų, kiek telpa į lengvojo automobilio bagažinę ir (ar) lengvojo automobilio priekabą (išskyrus antrines žaliavas).

Baldai ar didesnių matmenų buitinė technika gali būti atvežama ir mikroautobusais. Į aikštelę neįleidžiami sunkesni nei 3 tonų bendrojo svorio (automobilio ir krovinio svorio) ir ne aukštesni kaip 2,2 metro atliekas atgabenę automobiliai. Atliekos į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę priimamos tik nustatytu aikštelės darbo metu. Atliekų priėmimo metu pildoma atliekų deklaracija, kurią pasirašo atliekas pristatęs gyventojas. Visos pavojingosios skystos atliekos priimamos tik supakuotos sandariai užsidarančiose, nedūžtančiose talpose. Priėmimo metu atliekų pakuotė neatidarinėjama. Priimant pavojingąsias atliekas vizualiai įvertinama atliekų pakuotės būklė, atliekų konsistencija. Nepriimamos pavojingosios atliekos, kurių atliekų pakuotė nesandari, pažeista ar skystos atliekos supakuotos didesnėse nei 10 litrų talpose. Daugiau informacijos UAB VAATC” atliekų priėmimo taisyklėse.

Įmonės pavadinimas Telefono nr. El. paštas Svetainė Adresas
Vilniaus VAATC (gyventojams) +370 615 88923 info@vaatc.lt Vėlučionių k., Šatrininkų sen., Vilniaus r.
Vilniaus VAATC (gyventojams) +370 687 88592 info@vaatc.lt Grikienių k., Sudervės sen., Vilniaus r.
Vilniaus VAATC (gyventojams) +370 680 13643 info@vaatc.lt Pakryžės k., Vilniaus r.